Archiwum wydarzeń

Warsztaty „Wypalenie zawodowe nauczyciela”

Współczesna szkoła wymaga od nauczyciela podnoszenia kwalifikacji, aktualizowania zdobytej wiedzy, nabywania nowych umiejętności i wiadomości. Nauczyciele to grupa zawodowa, w której umiejętności i kompetencje stanowią wyznacznik efektywności funkcjonowania jednostki w rzeczywistych sytuacjach życiowych. Ciągłe wzbogacanie swoich kwalifikacji i swojej osobowości wpisuje się w ideę uczenia się przez całe życie. Ma to bezpośrednie przełożenie na podnoszenie jakości pracy całej szkoły. Jedną z grup zawodowych najbardziej podatnych na wypalenie zawodowe są właśnie nauczyciele.

Aby podnieść kompetencje nauczyciela oraz zainspirować do szukania strategii na zachowanie entuzjazmu towarzyszącemu wykonywaniu pracy zawodowej Szkoła Wyższa im. Pawła Włodkowica w Płocku zorganizowała 25 listopada 2021 r. warsztaty pt. Wypalenie zawodowe nauczyciela”.

Uczestnicy ( nauczyciele ze szkół z Płocka i okolic) warsztatów mieli możliwość zapoznać się z przyczynami i objawami wypalenia zawodowego oraz sposobami radzenia sobie z problemem.

Warsztaty poprowadziła dr hab. Małgorzata Kamińska – Dziekan Kolegium Studiów Pedagogicznych i Wychowania fizycznego, pedagożka z wieloletnim doświadczeniem, naukowo zajmująca się badaniem pracy nauczycieli.