Archiwum wydarzeń

„Nauka poprzez działanie” – IX Wyszkowski Dzień Nauki

IX Wyszkowski Dzień Nauki odbył się 13 czerwca br. w filii Szkoły Wyższej im. Pawła Włodkowica w Wyszkowie. W tym roku przebiegał on pod hasłem: „Nauka poprzez działanie”.

Głównym celem wydarzenia było zaprezentowanie projektów ukazujących praktyczną stronę nauczania zgodnie z powyższym hasłem. Szkoły podstawowe i średnie z gminy Wyszków przygotowały bardzo bogaty program edukacyjny, aby propagować naukę.

Zgromadzonych powitał dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 2 w Wyszkowie Wiesław Pasek.
Prezentacji Szkoły Wyższej im. Pawła Włodkowica w Płocku, Filia w Wyszkowie dokonał doc. dr Henryk Goryszewski – prorektor Uczelni.

  • Po raz kolejny szkoła, którą mam zaszczyt kierować, gości wyszkowską młodzież. Nasza uczelnia ma dwa wydziały – Wydział Pedagogiki i Wydział Administracji i Zarządzania. Szkoła ma zasięg regionalny i od lat rekrutujemy mniej więcej z ośmiu, dziewięciu powiatów z północno – zachodniego Mazowsza. Liczymy na to, że dalej będziemy cieszyć się pomocą i ciepłą atmosferą, jaka jest tworzona przez miejscowe władze wobec naszej Filii, że dalej będziemy mogli gościć kolejne Wyszkowskie Dni Nauki w murach naszej uczelni. Chcę wam tylko powiedzieć, moi drodzy młodzi przyjaciele, o pewnym zdarzeniu, którego byłem adresatem. Kiedy kończyłem pierwszą klasę szkoły podstawowej, moja nauczycielka wpisała mi wtedy do sztambucha takie zdanie: „Ucz się dziecię, bo nauka to potęgi klucz”. Nauka jest potęgi kluczem, źle wykorzystana może być obrócona przeciwko człowiekowi. Życzę wam, abyście poczuli tę tęsknotę do potęgi, jaką daje nam nauka i żebyście byli tak ukształtowali, żeby wasza praca nigdy nie była obrócona przeciwko człowiekowi, a w szkole tej możecie zawsze czuć się jak u siebie, w swoim wyszkowskim domu – mówił.

Współorganizatorami WDN byli: burmistrz Wyszkowa Grzegorz Nowosielski, Szkoła Podstawowa nr 2 w Wyszkowie i Szkoła Wyższa im. Pawła Włodkowica w Płocku, Filia w Wyszkowie.

Źródło: www.tubawyszkowa.pl