Archiwum wydarzeń

Edukator osób dorosłych – wyzwania i trendy

3 października w Centrum Biznesowym w Warszawie odbyła się konferencja i warsztaty rozwojowe „Edukator osób dorosłych – wyzwania i trendy”, w której uczestniczyli również przedstawiciele Szkoły Wyższej im. Pawła Włodkowica w Płocku.

Celem przedsięwzięcia było przybliżenie uczestnikom, jakie są trendy i wyzwania w zakresie kompetencji edukatorów osób dorosłych na obecnym rynku pracy. Podczas wydarzenia organizatorzy porównali systemy kształcenia i stopień przygotowania do pracy edukatorów osób dorosłych w Polsce i Unii Europejskiej.

O roli doradców edukacyjno-zawodowych na rynku pracy opowiedzieli przedstawiciele 3 krajów: Włoch, Wielkiej Brytanii i Polski
Irene Biundo – Centro Sviluppo Creativo Danilo Dolci
Simon Dawson – Sysco Business Skills Academy
Krystyna Mucha – Kuratorium Oświaty w Warszawie

Uczestnicy spotkania starali się znaleźć odpowiedzi jakich nowych kompetencji wymaga od nich dzisiejszy rynek pracy. W drugiej części konferencji odbyły się warsztaty rozwojowe, które wzmocnią kompetencje doradców, potrzebne im w tych najtrudniejszych obszarach pracy z klientem.

Przedsięwzięcie zorganizowane zostało przez Kuratorium Oświaty w Warszawie oraz Fundację Innowacja i Wiedza w ramach projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej, w ramach programu ERASMUS+.