Archiwum wydarzeń

Dzień Integracji i Aktywności Osób z Niepełnosprawnościami

W czwartek 6 czerwca, na terenie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego Nr 2 w Płocku odbył się Dzień Integracji i Aktywności Osób z Niepełnosprawnościami.
W imprezie, w ramach której zorganizowano warsztaty dla osób niepełnosprawnych, konkursy z nagrodami, gry i zabawy, piknik integracyjny, wzięło udział ponad 400 osób.

Otwarcia imprezy dokonali gospodarze imprezy: Anna Drzewiecka, dyrektor płockiej filii WUP oraz Robert Kowalski, dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2 w Płocku.

Na scenie odbywały się występy pod hasłem „Osoby z niepełnosprawnościami – inspiracje”. Uczestnicy spotkania mieli okazję obejrzeć dwa przedstawienia w wykonaniu aktorów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2 Płocku. Przysłuchiwali się i tańczyli w rytm piosenek wyśpiewywanych przez uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej w Mirosławiu i Caritas w Płocku.

Nikt z uczestników nie opuścił Dnia Integracji bez nagrody, a to dzięki zorganizowanej przez WUP w Warszawie Filia w Płocku „Akcji Pluszak”. Każdy mógł wziąć ze sobą swojego pluszowego przyjaciela, co wywoływało na twarzach uczestników szczere uśmiechy. W akcję włączyła się również Szkoła Wyższa im. Pawła Włodkowica w Płocku organizując na terenie Uczelni zbiórkę pluszaków.