5 wskazówek o czym pamiętać podczas rozmowy kwalifikacyjnej

Rozmowa kwalifikacyjna wzbudza emocje – to naturalne. Zadbaj o odpowiednie przygotowanie, a w łatwy sposób ograniczysz stres. Możesz na przykład przećwiczyć odpowiedzi przed spotkaniem albo wizualizować sukces. Opanuj nerwy i bądź komunikatywny, a z pewnością bardzo dobrze się zaprezentujesz.

1. Miej stres pod kontrolą
Staraj się myśleć pozytywnie. Skoro pracodawca zaprosił Cię na rozmowę, oznacza to, że jest poważnie zainteresowany Twoją kandydaturą. Skup się na swoich mocnych stronach i umiejętnościach. W pokonaniu nerwów pomoże wizualizacja sukcesu, pewność siebie i przećwiczenie odpowiedzi na wybrane pytania.

2. Uśmiechaj się i bądź naturalny
Uśmiechnięty człowiek wydaje się szczęśliwy, zadowolony i bardziej otwarty. Nie należy jednak przesadzić – pozorowany, sztuczny grymas nie zrobi dobrego wrażenia. Spróbuj pokazać swoje zadowolenie z możliwości spotkania.

3. Znaj swoją wartość
Pracodawca zdecyduje się na kandydata, który wpisze się w profil jego firmy. Zastanów się więc nad swoimi uzdolnieniami i umiejętnościami, które pomogą rozwijać przedsiębiorstwo. Udowodnij podczas rozmowy, że posiadasz kompetencje wymagane na danym stanowisku.

4. Bądź komunikatywny i szczery
Umiejętność wyrażania swoich myśli i słuchanie rozmówcy to podstawa owocnej rozmowy. Nie może tego zabraknąć podczas spotkania o pracę. W trakcie swojej wypowiedzi nie śpiesz się i nie przerywaj rekruterowi podczas jego monologu. Mów prawdę. Kłamstwo prędzej czy później zostanie ujawnione.

5. Wykaż, że znasz firmę, w której chcesz pracować
Zanim wybierzesz się na spotkanie z pracodawcą, prześledź jego witrynę internetową i zapoznaj się z najważniejszymi informacjami na temat prowadzonej działalności. Sprawdź, jakimi wartościami kieruje się firma, jakie ma cele itd. Zebrane dane mogą być przydatne podczas rozmowy.

Więcej porad znajdziesz na: https://porady.pracuj.pl/