Kariera w finansach – jak się do niej przygotować?

Jeśli jesteś zdecydowany na pracę w finansach, zadbaj o kierunkowe wykształcenie. Zdobądź dyplom prestiżowej uczelni, ale nie zapominaj o ciągłym rozwijaniu umiejętności. Uzyskaj odpowiednie kwalifikacje, buduj sieć kontaktów i ucz się języków obcych, które mogą być kluczem do międzynarodowej kariery.

Uzyskaj kierunkowe wykształcenie

Zanim zaczniesz pracować jako finansista, musisz zadbać o merytoryczne przygotowanie do tego zawodu – kierunkowe studia ekonomiczne to doskonały wybór. Obecnie większość polskich uczelni prowadzi rekrutację na specjalizacje związane z finansami. Warto zdecydować się na studia z akredytacją ACCA. Dzięki temu nie tylko uzyskasz dyplom renomowanej uczelni, ale dodatkowo zadbasz o praktyczne przygotowanie do zawodu. Będziesz mógł zdawać egzaminy ACCA, które okażą się przepustką do zdobycia wymarzonej posady.

Ucz się języków obcych

W zawodzie finansisty bardzo przydatna jest znajomość języków obcych. Pracodawcy często poszukują osób biegle posługujących się angielskim. W tym celu warto zapisać się na kurs, który okaże się niezbędny także podczas zdawania egzaminów ACCA. Warto podkreślić, że już samo przygotowywanie się do nich pomoże Ci zapoznać się z branżowym słownictwem. Poza podstawowym w finansach językiem angielskim warto wykazać się znajomością drugiego języka, na przykład niemieckiego, francuskiego, włoskiego czy rosyjskiego.

Postaw na praktykę

Już podczas studiów warto zdecydować się na odbycie praktyk lub stażu w firmie z branży finansowej. Oferty można sprawdzić w uczelnianym biurze karier lub wybrać się na targi pracy, aby zapoznać się z propozycjami wybranych pracodawców. Warto również pamiętać o doskonaleniu swoich umiejętności w konkretnej specjalizacji – już w trakcie studiów można postawić na określoną niszę i skupić się na zdobywaniu doświadczenia, na przykład pod kątem przeprowadzania audytów czy zarządzania ryzykiem.

Wiążesz swoją przyszłość z branżą finansową? Zapoznaj się z aktualnymi ofertami pracy. https://www.pracuj.pl/praca/finanse%20ekonomia;cc,5008