5 sposobów na rozwój osobisty

Rozwój osobisty w trakcie studiów zwiększy Twoją atrakcyjność na rynku pracy i wpłynie na poziom satysfakcji. W tym celu możesz czytać książki pomagające pozbyć się niekorzystnych nawyków albo słuchać inspirujących nagrań, które zmotywują Cię do działania. Na te czynności nie musisz poświęcać dużej ilości czasu – wykorzystuj przerwy między zajęciami i wolne weekendy.

Sposób 1: Stały kontakt z literaturą
Wieczorem lub w wolnej chwili warto sięgnąć po ciekawy artykuł albo książki poszerzające horyzonty. Są one doskonałym źródłem wiedzy, inspiracji i motywacji. Dzięki nim można spojrzeć na wiele spraw z innej perspektywy. Poza tym czytanie książek znakomicie pobudza wyobraźnię.

Sposób 2: Słuchanie podcastów
Inną metodą samodoskonalenia jest słuchanie wartościowych podcastów. Mogą one dotyczyć tematyki biznesowej, psychologicznej czy motywacji. Wystarczy zaopatrzyć się w słuchawki i zabierać je ze sobą do tramwaju, autobusu czy na siłownię.

Sposób 3: Udział w warsztatach i szkoleniach
W Internecie można znaleźć wiele ciekawych kursów – również bezpłatnych, z których można skorzystać bez wychodzenia z domu. To doskonała okazja, żeby zdobyć nowe kompetencje. Wiele firm oferuje również szkolenia stacjonarne, podczas których zdobędziesz aktualną wiedzę z danej dziedziny.

Sposób 4: Korzystanie z użytecznych aplikacji
Smartfon jako urządzenie wielofunkcyjne towarzyszy nam w codziennym życiu. Warto zatem zainstalować kilka użytecznych aplikacji, np. do przyswajania słówek i zasad gramatycznych z języka angielskiego albo ułatwiających organizację codziennych obowiązków – nauczysz się w ten sposób lepszego zarządzania czasem.

Sposób 5: Tworzenie tablicy inspiracji
Środowisko, w jakim przebywasz, wpływa na Twoje samopoczucie i stopień motywacji do działania. Warto zatem stworzyć miejsce, które budzi pozytywne emocje i dodaje energii – tablica inspiracji z ulubionymi cytatami, zdjęciami z podróży i motywującymi obrazkami doskonale sprawdzi się w tej roli.

Dowiedz się również: porady.pracuj.pl/zycie-zawodowe/bola-cie-plecy-oto-6-szybkich-cwiczen-do-wykonania-w-pracy