5 powodów, dlaczego warto zostać wolontariuszem

Działalność w organizacji non profit nie tylko daje wiele radości i satysfakcji z niesienia pomocy, ale również pozwala zdobyć cenne doświadczenie zawodowe, które przyda się w budowaniu kariery. Jako wolontariusz nauczysz się współdziałać w grupie i rozwiniesz umiejętności komunikacyjne. Tego rodzaju aktywność możesz uwzględnić w CV i zrobić wrażenie na pracodawcy.

Powód 1: Rozbudujesz swoją sieć kontaktów
Bycie wolontariuszem daje możliwość poznawania wielu osób, w tym specjalistów z różnych branż. To dobra okazja do zawierania nowych znajomości, które czasem potrafią przerodzić się w prawdziwą przyjaźń na gruncie prywatnym. Będziesz mógł również wymienić cenne doświadczenia i znaleźć odpowiedzi na nurtujące pytania.

Powód 2: Rozwiniesz empatię
Empatia jest unikalną cechą osobowości i przydaje się w każdym zawodzie. Dzięki niej potrafisz wyczuć potrzeby innych, w tym współpracowników i klientów. Praca w domu dziecka, schronisku czy szpitalu sprawia, że na co dzień mamy do czynienia z ludzkim cierpieniem. Stajemy się bardziej wrażliwi i serdeczni.

Powód 3: Zdobędziesz nowe doświadczenie zawodowe
Dopiero rozpoczynasz karierę? Będziesz niedługo poszukiwać pierwszego zatrudnienia? Tym bardziej powinieneś rozważyć wolontariat. Dzięki takiej formie pracy rozwiniesz umiejętności zarządzania czasem, organizacji własnych obowiązków czy budowania relacji w zespole. Twoje CV będzie wyglądać znacznie atrakcyjniej.

Powód 4: Poznasz branżę, której dotyczy wolontariat
Obserwując specjalistów, którzy od lat zajmują się daną dziedziną, zgłębisz wiedzę na temat konkretnego sektora rynku. Znajomość realiów zawodowych pomoże Ci dokonywać trafniejszych decyzji w przyszłości. Bez większych problemów określisz również swoje cele.

Powód 5: Poczujesz, że robisz coś sensownego
Pomaganie innym daje wiele satysfakcji wewnętrznej. Podczas wolontariatu zdobędziesz nie tylko cenne kompetencje, ale również zadowolenie z samego siebie.

Przeczytaj również: http://porady.pracuj.pl/zycie-zawodowe/zwolnienie-chorobowe-wszystko-co-warto-wiedziec