Wydarzenia studenckie

PFRON dofinansuje skutery i wózki o napędzie elektrycznym

Do 25 tys. złotych mogą otrzymać z PFRON osoby niepełnosprawne na zakup wózka o napędzie elektrycznym. Od 1 marca Fundusz przyjmuje wnioski o dofinansowania w ramach programu „Aktywny samorząd”. Po raz pierwszy wnioski są przyjmowane przez internet.

W tym roku na realizację programu „Aktywny samorząd” PFRON przeznaczył rekordowy budżet w wysokości blisko 182 mln zł.

Wnioski składane przez internet

Najważniejszą nowością tegorocznej edycji „Aktywnego samorządu” jest jednak możliwość składania wniosków za pomocą Systemu Obsługi Wsparcia www.sow.pfron.org.pl. Wprowadzenie takiego rozwiązania znacząco ułatwi osobom niepełnosprawnym ubieganie się o pomoc w ramach tego programu – bez wychodzenia z domu, bez kolejek i bez barier.

Osoby zainteresowane uzyskaniem pomocy mogą korzystać z pomocy kreatora wniosków, infolinii, punktów konsultacyjnych czy mobilnego asystenta osoby niepełnosprawnej. Wprowadzamy też ułatwienia dla realizatorów programu, m.in. przez zwolnienie z dotychczasowego obowiązku żmudnego przygotowywania sprawozdań.  Składanie wniosków przez system SOW jest dodatkowo premiowane. Za złożenie do końca czerwca elektronicznego wniosku w module I „Aktywnego samorządu” wnioskodawca otrzyma podczas oceny merytorycznej dodatkowych 10 punktów preferencyjnych. W przypadku modułu II premią jest zwiększenie dodatku na pokrycie kosztów kształcenia do kwoty 800 zł dla wnioskodawców, którzy skorzystają z tego zwiększenia po raz pierwszy.

Termin składania wniosków mija 31 sierpnia 2020 r.

Więcej informacji na stronie: https://www.pfron.org.pl/aktualnosci/szczegoly-aktualnosci/news/pfron-dofinansuje-skutery-i-wozki-o-napedzie-elektrycznym/?fbclid=IwAR3m8mBsTjM-CjLcHPK1brVG2Kq_N3XHU2bgVUcDwczzanH_Khmw55Ua924